Výběr hliníkových oken a dveří 

Ačkoli se výběr hliníkových oken zdá jednoduchý, opak může být pravdou. Trh je nasycen dovozci, výrobci a překupníky více či méně kvalitních oken.

Hlavními parametry by měl být poměr cena x výkon, celkový součinitel Uw, respektive Ud, technické parametry (např. vodotěsnost, průvzdušnost) a v neposlední řadě design a vybavenost oken.

Na trhu existují profily s velmi špatnými tepelnými vlastnostmi, ale také profily vhodné do pasivních a nulových staveb. Nejjednodušším srovnávacím znamením (zda porovnáváte podobně tepelně odolná okna) je stavební hloubka profilu. V současné době již nepřicházejí v úvahu okna stavební hloubky 65, 70, 75, 80 mm. Optimální stavební hloubka pro dnešní novostavby se pohybuje okolo 90 mm (stavební hloubka rámu, nikoli křídla, které je vždy hlubší). Většina dodavatelů tuto informaci uvádí v nabídkách, pokud ne, požádejte o doplnění této informace.

Kdy okna objednat?

Jakmile máte vybraného dodavatele, stavba má připraveny překlady a věnec. V této fázi je možné okna zaměřit a je již nepravděpodobný výskyt jakýchkoli stavebních „překvapení“.

 

Výběr hliníkových oken

 

Zajímá Vás více informací o výběru hliníkových oken a dveří? Neváhejte a kontaktujte nás.

Navštivte také náš Facebook: https://www.facebook.com/voprofi/ a další články